Po paliwo do banku

Data publikacji: 24/08/2012 Autor: beksztu

ceny paliwRosnące ceny paliw na koniec sezonu wakacyjnego znowu dają nam po kieszeni. Choć analitycy zapewniają, że stacje benzynowe nie zdecydują się na podniesienie cen do magicznej bariery 6,00 zł, to tankowanie auta co raz bardziej daje o sobie znać. Co robić, żeby zredukować te koszty?

 

Naprzeciwko potrzebom kierowców wychodzą banki, które co raz częściej kuszą opcją zwrotu kosztów paliwa przy aktywacji jednego z produktów banku.

 

Meritum Bank oferuje konto z 4% zwrotem kosztów paliwa, zakupionego przy użyciu karty debetowej dołączonej do naszego rachunku. Niestety dla kierowców, którzy robią znaczne ilości kilometrów mamy niemiłą informację – bank zastrzega maksymalną wysokość zwrotu, która wynosi 30 zł/miesiąc. Jeśli zatem liczyliśmy na oszczędności liczone w setkach zł, to spotka nas srogi zawód.

 

Druga opcja Meritum, to karta kredytowa z 5% rabatem przez pierwsze 3 miesiące trwania umowy i 2% w kolejnych. Maksymalny zwrot wynosi tutaj 20 zł miesięcznie.

 

Coś na pustą kieszeń kierowców znajdzie się również w banku BPH. Programy AutoKarta i AutoPlus dają odpowiednio oszczędność: 1,5% (maks. 25 zł/m-c) i 2% (maks. 75 zł/m-c). Pierwszy program dedykowany jest posiadaczom standardowych kart kredytowych, drugi – bardziej ekskluzywny, dostępny jest dla właścicieli złotej karty kredytowej wydawanej przez BPH.

 

Coś dla zmotoryzowanych posiada w ofercie również Santander Consumer Bank. TurboKarta pozwala zaoszczędzić 3% na paliwie. Niestety w tym wypadku ograniczenie dotyczące limitu paliwa, które możemy zakupić z rabatem jest dość znaczne. W ramach programu możemy kupić tańsze paliwo za maksymalnie 300 zł w miesiącu, co da nam 9 zł oszczędności.

 

Ciekawą propozycję dla posiadaczy samochodów ma Bank Millennium, który Klientom z Dobrym Kontem, oferuje 3% zwrot kosztów obejmujących nie tylko zakupy na stacji, ale także w supermarketach. Limit oszczędności w miesiącu wynosi tutaj 50 zł.

 

Z zupełnie innym pomysłem wyszedł Getin Bank, który osobom posiadającym Debetową Kartę dla Kierowców oferuje zwrot różnicy w cenie paliwa, powyżej 4,99 zł/litr. Zwrot obejmuje maksymalnie 30 litrów paliwa. Przy średnie cenie paliwa na poziomie 5,66/litr w lipcu br. daje to oszczędność na poziomie 20 zł, jednak pamiętać należy, że tak jak napisaliśmy, w sierpniu ceny paliw pójdą do góry, więc oszczędność będzie większa.

 

Możliwości na oszczędzaniu na cenie paliwa jak widać nie brakuje i choć nie są to jakieś imponujące kwoty, to warto zastanowić się nad uruchomieniem danej usługi w banku, gdyż w większości przypadków, przy zachowaniu pewnych warunków – będą one darmowe, a pozwolą na oszczędność, która w skali roku jest już bardziej imponująca.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • email
  • Ulubione
  • Drukuj

Newsy