Pieniądze na remont

Data publikacji: 18/04/2012 Autor: admin

remontGdy za oknem robi się ciepło, nabieramy chęci by ocieplić atmosferę także w naszych czterech kątach. Nadejście wiosny sprzyja podejmowaniu decyzji, a gdy środki własne nie wystarczają, kierujemy się w stronę banku. Na tradycyjnym malowaniu zazwyczaj się nie kończy. Dochodzi także urządzenie pokoju od nowa, a w tym zakup mebli i innych sprzętów. W takim wypadku koszty wzrastają do dziesiątek tysięcy złotych.

 

O to parę pomysły skąd owe kilkadziesiąt tys. PLN na remont wziąć.

 

Jednym z najlepszych rozwiązań jest pożyczka hipoteczna. Oprocentowanie takiego zobowiązania jest stosunkowo niskie, porównywalne nawet do kredytów hipotecznych. Przede wszystkim dlatego, że jest zabezpieczone hipoteką na nieruchomości. Rzeczywiste oprocentowanie, czyli takie które uwzględnia wszystkie koszty kredytu, nie raz wynosi mniej niż 10%. W przypadku najlepszych pożyczek hipotecznych na 6 lat na 50 tys. zł, raty mogą wynieść mniej niż 900 zł miesięcznie.

 

Niestety są także minusy. Po pierwsze, wnioskowanie o ten rodzaj pożyczki niesie za sobą liczne formalności oraz związane z nimi koszty. Główne z nich to: ustanowienie hipoteki przez bank, wpis do hipoteki czy sama prowizja. Nie ma zatem co liczyć, że otrzymamy pożyczkę hipoteczną z dnia na dzień. Po drugie, w księdze wieczystej nieruchomości nie może istnieć wpis hipoteczny na rzecz innego kredytodawcy.

 

Jak na razie najlepsze pożyczki na remont domu oferują: Bank BPH, Raiffeisen Bank, Citi Handlowy, ING Bank Śląski i Bank Ochrony Środowiska.

 

Innym sposobem zdobycia potrzebnych pieniędzy jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Rozwiązanie to jest na ogół zdecydowanie wygodniejsze. Głównie za sprawą formalności, które nie powinny zająć więcej niż kilka dni. Jednakże jest to opcja droższa. Średnia rata wynosi ok. 1150 PLN, a średnie oprocentowanie rzeczywiste jest prawie dwa razy wyższe niż w przypadku pożyczek hipotecznych. Tak więc wszystkie koszty będą wyższe o co najmniej 4-5 tys. PLN. Aktualnie najlepsze warunki oferują bank BNP Paribas oraz Eurobank. Wymagają jednak założenia rachunku osobistego, pakietu lub konta online.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • email
  • Ulubione
  • Drukuj

Newsy