Pay Pass – co to jest?

Data publikacji: 4/11/2011 Autor: admin

PayPass to nowa, zbliżeniowa technologia MasterCard stosowana jako alternatywa dla płatności gotówkowych. Karty PayPass pozwalają na zbliżeniowy sposób płacenia: zbliżone – zapłacone. Technologia PayPass wykorzystuje miniaturowy system scalony oraz wbudowaną w kartę antenę radiową do bezprzewodowego przesyłania płatności do sieci MasterCard. System PayPass znacznie skraca czas realizacji płatności, a do tego jest w pełni bezpieczny. Płatności do 50 zł, realizowane są bez potrzeby wprowadzania dodatkowych autoryzacji, w przypadku kwot powyżej 50 zł, wymagana jest autoryzacja kodem PIN, co minimalizuje ryzyko strat finansowych w przypadku utraty karty, na skutek kradzieży.

 

Technologia PayPass pojawiła się w 2002 roku w USA i od tego momentu cieszy się co raz większym zaufaniem klientów na całym świecie. W 2007 roku PayPass zadebiutował w Polsce, która obecnie jest trzecim krajem na świecie pod względem popularności tej technologii.

 

Szybki rozwój PayPass to pokłosie przewagi tej technologii nad standardowymi modelami płatności: zwykłymi kartami płatniczymi, kartami kredytowymi czy gotówką. PayPass zachowując pełne bezpieczeństwo transakcji, znacznie skraca jej czas. Nie trzeba tracić zbędnych sekund na wyciąganie pieniędzy z bankomatu czy przeciąganie karty przez terminal i oczekiwanie na połączenie oraz wklepywanie kodu PIN, przez co klient oszczędza czas na własny użytek, a placówka na obsługę większej ilości klientów w tym samym czasie.

 

PayPass dostępny jest w ofercie większości banków w Polsce. Technologia wykorzystywana jest głównie w kartach kredytowych, ale także w zwykłych kartach debetowych. PayPas oferują: MultiBank, Polbank, Alior Bank, Noble Bank, Millenium Bank, Inteligo, Pekao S.A., mBank, Credit Agricole, Invest Bank, Deutsche Bank, BZ WBK, BNP Paribas, Getin Bank, ING, Raiffeisen Bank i Citi Handlowy.

 

Z kart PayPass można korzystać w takich punktach usługowych jak: Coffe Heaven, McDonald’s, Żabka, Smyk, Bomi, Ikea, Rossmann, Shell, Empik, Cinema City, MultiKino, ZTM oraz w wielu sklepach odzieżowych, restauracjach i supermarketach, na stadionach i imprezach kulturalnych.

 

Pełna lista instytucji oferujących karty z technologią PayPass oraz punktów obsługujących tę technologię dostępna jest na stronie MasterCard PayPass.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Podziel się!
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • email
  • Ulubione
  • Drukuj

Newsy